Zamestnanec investičného oddelenia so základmi účtovníctva

ZENIT kapital o.c.p., a.s.

Miesto práce
Panenská 5, Bratislava
Termín nástupu
Ihneď
1 200 EUR/mesiacFinálna úroveň základnej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- spracovávanie pokynov od klientov, zadávanie inštrukcií do bánk, vysporiadanie presunov a obchodov s CP taktiež aj peňažných presunov, komunikácia s protistranami, riešenie problémov pri nevysporiadaných presunoch, obchodoch
- vypracovávanie zmlúv k obchodom, zabezpečenie podpisov na týchto zmluvách
- denná evidencia a kontrola všetkých peňažných a majetkových pohybov klientov ako aj evidencia a kontrola prijatých pokynov – kontrola 4 očí
- finančné vysporiadanie pokynov s cennými papiermi cez bankové systémy (napr. Business banking, multicash a iné), zúčtovanie poplatkov tretích strán a poplatkov za služby)
- komunikácia s klientmi ohľadom presunov a obchodov
- zasielanie klientskych výpisov, rôznych zostáv týkajúcich sa majetku klienta
- evidencia vkladov a výberov a prevody pre všetky typy klientskych zmlúv a správa vlastných účtov spoločnosti
- komunikácia s bankami ohľadom pridávania užívateľov/oprávnených osôb, stavu inštrukcií na presun alebo obchod s CP, poplatkov, výpisov, taktiež aj riešenie problémov, ktoré nastanú pri každodennom chode spoločnosti
- každodenná komunikácia s traderom ohľadom aktuálneho diania (napr. plánované presuny, obchody,...)
- výpočet a evidencia podkladov pre účtovanie podsúvahy klientskeho majetku
- komunikácia s externou účtovníckou firmou, príprava podkladov a ich kontrola
- úhrada a evidencia došlých/vyšlých faktúr, všetkých poplatkov spoločnosti (NBS, GFI,..) úhrada custody poplatkov, správa neuhradených pohľadávok, vystavovanie vyšlých faktúr, spracovávanie pokladne
- zasielanie reportov vedeniu spoločnosti – reporty ohľadom hospodárenia spoločnosti vychádzajúce z účtovných zostáv za jednotlivé mesiace
- ostatná práca back office a front office vyplývajúca z denných aktivít spoločnosti
- výpočet a zúčtovanie poplatkov v AMS pre klientov
- zadávanie nových cenných papierov, klientov, protistrán,..do AMS

-kvartálne odmeny,
-odborný rast, sebarealizácia,
-káva, čaj, voda na pracovisku,
-vianočný večierok a ďalšie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Ruský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

1

Počet rokov praxe

1

- orientácia v oblasti finančného trhu, cenných papierov - veľkou výhodou, ruský jazyk výhodou,
- veľmi vítané sú skúsenosti z práce u obchodníka s cennými papiermi,
- znalosť systému AMS.

Obchodník s cennými papiermi
www.zenitkapital.sk

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 2817403  Megjelentetés dátuma: 15.12.2020  Alapbér (bruttó): 1 200 EUR/mesiac