Účtovník SKDP a ADP

Slovenská komora daňových poradcov

Miesto práce
Trnavská cesta 74/A, Bratislava
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vedenie účtovníctva a všetky práce spojené s účtovnou závierkou pre neziskovú organizáciu tvorenú zo zákona, Slovenskú komoru daňových poradcov (SKDP) a dcérsku spoločnosť Akadémia daňových poradcov s.r.o. (ADP),
- vedenie, spracovávanie a uchovávanie príslušnej evidencie podľa Registratúrneho poriadku v kompetencii ekonóma,
- príprava, akontácia, vyhotovenie a účtovanie účtovných dokladov (pokladničné, bankové, faktúry, interné a iné) príprava interných dokladov,
- príprava podkladov k výročnej správe SKDP z oblasti ekonomiky,
- hodnotenie a kontrola finančných plánov príslušných komisií prezídia, regionálnych kancelárií komory v oblasti majetku, pokladničných operácií a čerpania rozpočtu v súčinnosti s tajomníkom SKDP,
- účtovné a daňové odpisy majetku,
- priebežná evidencia a vyhotovenie podkladov k daňovej evidencii DPH, vyhotovenie daňového priznania k DPH, súhrnného výkazu DPH a kontrolného výkazu DPH,
- príprava podkladov k vyhotoveniu daňového priznania k dani z príjmov PO a iných daní a poplatkových povinností okrem DzP zo závislej činnosti, SP a ZP,
- príprava podkladov k bankovým operáciám,
- mzdová agenda,
- vyhotovovanie faktúr a výziev (členské príspevky, penále, faktúry za skúšky na výkon DP, faktúry za vydanie osvedčenia na výkon daňového poradenstva),
- zrážková daň z lektorských zmlúv, tvorenie zoznamu lektorských zmlúv pre DÚ,
- účtovanie a odvody do LITA,
- kompletné spracovanie podkladov pre priznanie k dani z motorových vozidiel
- práca v systéme MRP, Money (do konca roka 2016), PROLUC od 2017

- fixný + regulovateľný pracovný čas
- možnosť 13. platu
- služobný mobil
- notebook

Informácie o výberovom konaní

Spolu so životopisom zasielajte aj motivačný list.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Fakturácia - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
IBM Lotus Notes - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

samostatnosť, precíznosť, flexibilita, schopnosť učiť sa nové veci, odolnosť voči stresu

Slovenská komora daňových poradcov (SKDP) je profesijná stavovská organizácia, ktorá združuje daňových poradcov. SKDP sa zaoberá členskými záležitosťami, ako napríklad vedením evidencie daňových poradcov a asistentov daňových poradcov, inkasom členského, skúškami daňových poradcov, zabezpečením poistenia zodpovednosti za škodu pri výkone povolania.
SKDP ďalej vytvára zázemie na to, aby daňoví poradcovia mohli vykonávať svoju činnosť. SKDP udržiava informačný systém komory, v ktorom buduje odborné (knowledge) databázy a aplikácie pre činnosť odborných komisií. SKDP aktívne pripomienkuje návrhy právnych predpisov a tiež vykonávacích predpisov publikovaných Finančnou správou SR a Ministerstvom financií SR. SKDP, prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti (Akadémia daňových poradcov), organizuje vzdelávanie pre svojich členov a aj pre tretie osoby. SKDP je tiež aktívna v oblasti PR, v ktorej sa zameriava na propagáciu daňového poradenstva a svojich vzdelávacích aktivít.
SKDP je členom CFE (Confederation Fiscale Europeenne), spolupracuje so zahraničnými komorami daňových poradcov a inými profesnými organizáciami.

www.skdp.sk

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 2773322  Megjelentetés dátuma: 2.1.2017  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou