VAS Planner

R. I. Consultancy Services /Slovakia/, s.r.o.

Miesto práce
okres Senec
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
Upon agreement

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- value added services material planning based on forecast
- organizing and controlling the co-packing activity of Subcontractor
- coordinating all kind of information and activities between Sales, Subcontractors and Suppliers
- support of subcontractor tender process with VAS manager
- price negotiation of existing activities
- comlained handling rigarding services
- lead weekly meeting with Subcontractor Procerement and Quality management

- External and internal trainings and courses
- Social benefits
- Bonus vacation days

If you feel qualified, please send structured CV in Slovak and English language via e-mail. According to Slovak law, please add this statement:

Zaslaním svojho životopisu a ďalších sprievodných dokumentov obsahujúcich osobné údaje poskytujem svoj súhlas k tomu, aby spoločnosť R. I. Consultancy Services (Slovakia), s.r.o., sídlom: Na Vŕšku 6, 811 01 Bratislava spracovávala moje osobné údaje pre účely sprostredkovania práce, tj. s ukladaním na nosiče dát, upravovaním, vyhľadávaním v nich, triedením, kombinovaním a likvidáciou v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov, a to až do odvolania písomnou formou. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.

Regarding to the number of applications, we will contact only selected number of candidates who will be invited to the interview.
Thank You for Your understanding.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Iné neuvedené oblasti

Beiersdorf - cosmetics company. Operating an international leader in the field of cosmetics. Manufacturer and marketer of brands Hansaplast, Eucerin, Nivea.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

- min. 2 years experiences in areas: Supply Chain management, Planning, Logistics
- Strong communication and influencing skills
- Strong customer orientation

Recruitment International was established in the UK in 1981 and is a leading international provider of recruitment solutions to some of the world's largest corporations. Through our operations in the UK, Czech Republic, Hungary, the Slovak Republic and Poland we meet the specialist recruitment needs of local, multinational and regional organisations with total commitment to the highest levels of service on a professional and personal basis. Our policy is to provide the most effective solutions by fully understanding the needs of our clients and our candidates. This is achieved by employing the best people to implement the most appropriate methodology. Our constant commitment is to quality.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 2771450  Megjelentetés dátuma: 18.10.2016  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: Upon agreement