Špecialista (Referent) pre správu finančných aktív

Headquarters: Polus Tower 1, Vajnorská 100/A, 831 04 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
01.11.2016/dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho mladého kolektívu hľadáme zodpovedného a spoľahlivého kolegu, ktorý má záujem odborne rásť v oblasti finančných trhov, disponuje silnou vôľou, zmyslom pre detail a schopnosťou dotiahnuť veci až do konca.
Pracovná pozícia Špecialista (alebo Referent) pre správu finančných aktív združuje pohľad na finančné aktíva z perspektívy účtovníka, špecialistu na reporting a asset risk manažéra.

Hlavná pracovná náplň:

  • príprava podkladov pre zaúčtovanie finančných investícií (transakcie, ocenenie investícií, ich výnosnosť),
  • sledovanie a aplikovanie zmien IFRS súvisiacich s oblasťou finančných investícií,
  • príprava interných a externých reportov v súvislosti s finančnými investíciami spoločnosti,
  • výpočet rizikových ukazovateľov trhového rizika a reporting v súvislosti so Solvency II,
  • evidencia cenných papierov v informačnom systéme spoločnosti,
  • spolupráca na tvorbe a aktualizácii interných predpisov z oblasti správy finančných aktív,
  • spolupráca s bankami, správcovskými spoločnosťami, audítormi a inými subjektmi finančného trhu.

Čo ponúkame my:

  • príjemné pracovné prostredie s profesionálnou podporou,
  • zaujímavú a mnohostrannú prácu v silnej a dynamickej spoločnosti s medzinárodnou účasťou,
  • kvalitné zaškolenie a ďalšie nadstavbové školenia potrebné k výkonu práce,
  • osobný rozvoj,
  • pružný pracovný čas,
  • dovolenku navyše,
  • stravné nad rámec zákona,
  • nadštandardnú zdravotnú starostlivosť,
  • voliteľný benefit v rámci programu cafeteria,
  • príspevok na DDP a ďalšie.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala a spĺňate uvedené požiadavky, zašlite nám štruktúrovaný životopis v slovenskom jazyku v elektronickej forme.

Vyhradzujeme si právo kontaktovať iba vybraných uchádzačov. Vopred ďakujeme všetkým záujemcom za zaslanie životopisov.

Tešíme sa na stretnutie.

Zaslaním životopisu nám zároveň dávate súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v internej personálnej databáze našej spoločnosti. Osobné údaje sú uchovávané po dobu 1 mesiaca od zverejnenia ponuky, po uplynutí uvedenej doby budú vymazané zo systému alebo zlikvidované skartovaním.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technického alebo ekonomického smeru

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Ak ste vhodný kandidát, potom spĺňate tieto odborné a osobnostné predpoklady:

  • ukončené vysokoškolské vzdelanie I.,II, alebo III. stupňa ekonomického smeru,
  • znalosť účtovania cenných papierov,
  • znalosť IAS/IFRS štandardov súvisiacich s cennými papiermi,
  • znalosť finančných trhov a finančnej matematiky,
  • znalosť Solvency II a jej regulatórnych požiadaviek súvisiacich s investíciami VÝHODOU,
  • pozícia Špecialista - práca na obdobnej pozícii min. 1 rok,
  • pozícia Referent - práca na obdobnej pozícii VÝHODOU,
  • anglický jazyk - úroveň B2,
  • MS Office - pokročilý,
  • zodpovednosť, precíznosť,
  • samostatnosť, spoľahlivosť,
  • analytické myslenie, praktické myslenie,
  • komunikatívnosť, organizačné schopnosti,
  • vysoké pracovné nasadenie.

Sme silná úspešná poisťovacia spoločnosť, s dlhoročnou tradíciou na slovenskom poistnom trhu, člen významnej európskej poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group ponúka občanom, fyzickým a právnickým osobám viac ako 100 produktov životného a neživotného poistenia v široko rozvinutej obchodnej sieti agentúr, kancelárií a obchodných miest. Všetky ponúkané produkty a ich všeobecné poistné podmienky zodpovedajú európskemu štandardu.

Kontakt

ID: 2717170  Megjelentetés dátuma: 11.10.2016  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou