CRM Junior Consultants (m/z) pre Bratislavu a Vieden.

CoolPeople s. r. o.

Miesto práce
City Business Center Karadžičova 14, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
1200 - 2000

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poziadavka:
• BSc or higher in computer sciences, engineering or related technical
fields
• Good verbal and written English language skills and Basic German
language skills
• Eligibility to work in EU and willingness to travel
• Reliability, independent and structured working style
• Team player with good sense of humor is a big plus

Definicia uloh:
• Customer care and business user-support remote as well as onsite
• Counseling our clients upon technical problems in the context of CRM
projects
• Administration of our CRM application and infrastructure
• Main point of contact for inquiries of clients

Nasa ponuka:
Small friendly team where your results are immediately seen and rewarded.
A real opportunity to further develop your career as this role will most likely evolve into a more senior role within a relatively short space of time.

Work in friendly and dynamic international environment.
Opportunity to participate interesting projects abroad (USA, Germany, Switzerland, Austria, Slovakia, etc.). Working with the latest technologies.

Termin nastupu:
ihned, najneskor do 1.3.2017

IT Uni Absolvent bez praxe 1.200 -1.400 EUR Brutto/mesiac
IT Uni Absolvent (ca. 2 roky praxe) 1.800 -2.000 EUR Brutto/mesiac

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Nemecký jazyk - Začiatočník (A2)

Naším poslaním je poskytovať najlepšie IT služby, ktoré potrebujete pre svoje podnikanie a inovácie. Zameriavame sa na poskytovanie IT služieb podľa konkrétnych potrieb a zadaní. Náš tím sa zameriava na flexibilnú spoluprácu, perfektné služby a včasné dodanie požadovaných riešení. Hlavným cieľom je dlhodobo udržateľná spolupráca, ktorá je založená na neustálom zvyšovaní kvality a kvantity poskytovaných služieb a na vzájomnej dôvere medzi našimi zamestnancami, klientmi a IT odborníkmi.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2726139  Megjelentetés dátuma: 16.9.2016  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 1200 - 2000