Sociálny pracovník - Psychológ/ Odborný pracovník v oblasti resocializácie závislostí v terapeutickej komunite

Čistý deň, n. o.

Miesto práce
Hodská cesta 1228, 924 01 Galanta, okres Galanta
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť
Termín nástupu
Ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme odborného pracovníka na prácu s mladistvými a dospelými ľuďmi závislými od psychoaktívnych látok, ktorí sú dlhodobo umiestnení v Resocializačnom stredisku Čistý deň. Práca je vhodná aj pre bývalých príslušníkov polície a armády na výsluhovom dôchodku.

Pracovná náplň:
- psychoterapeutická skupinová činnosť s klientmi
- poradenská práca pre rodinných príslušníkov klientov
- administratívne zabezpečenie prevádzky
- diagnostická činnosť s klientmi
- krízová intervencia a motivačné rozhovory s klientmi
- komunikácia s úradmi a inštitúciami
- tvorba IRP plánov a sociálnych projektov
- dohľad, sprevádzanie a vedenie klientov
- vedenie klientov počas pracovnej terapie
- vedenie a učenie klientov v oblasti hygienických, sociálnych,
pracovných a sebaobslužných činností.

Ponúkame:
- Zaujímavú prácu v mladom tíme
- Osobnostný a profesionálny rozvoj a vzdelávanie v oblasti
psychoterapie, adiktológie
- Možnosť ubytovania, stravovania, ako aj možnosť zúčastňovať sa
rôznych športových, outdoorových, tvorivých a terapeutických aktivít.

Informácie o výberovom konaní

Odporúčaná literatúra na výberové konanie:
1. Zákon č. 305/2005 Z.z.
2. K. Kalina "Terapeutická komunita: obecný model a jeho aplikace v léčbě závislostí" (2008)
3. S. Kratochvíl "Základy psychoterapie" (2006)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca, psychologia,pedagogika Ukončený alebo prebiehajúci výcvik v psychoterapii

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy

Vodičský preukaz

B

Požadujeme:
- Vysoké pracovné nasadenie, lojalitu, čestnosť,
- Zodpovednosť
- Spoľahlivosť
- Schopnosť samostatne rozhodovať a riešiť záťažové a krízové
situácie
- Flexibilitu
- Kreativitu
- Vysokú frustračnú toleranciu
- Komunikatívnosť, asertivitu a schopnosť empatie a akceptácie
- Záujem o psychoterapiu a adiktológiu
- Dodržiavanie mlčanlivosti
- Záujem ďalej sa vzdelávať
- Pozitívny vzťah k športovým, pohybovým a outdoorovým aktivitám
- Ochota práce nadčas a dobrovoľnícke j práce
- Ochota cestovať s komunitou na terénne terapeutické pobyty v prírode
- Vítaná je technická zručnosť uchádzačov.
-Práca je vhodná pre bývalých príslušníkov polície a armády na výsluhovom dôchodku

Upozornenie:
Práca v terapeutickej komunite s ľuďmi závislými od psychoaktívnych látok je vysokozáťažová!!! Prosíme Vás, aby ste tejto skutočnosti venovali pozornosť a zvážili svoje osobnostné predpoklady na takúto prácu.

Nezisková organizácia Čistý deň poskytuje komplexnú starostlivosť o osoby závislé od psychoaktívnych látok v oblasti resocializácie a reintegrácie do spoločnosti už 16 rokov, ponúka stabilnú prácu.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 1278333  Megjelentetés dátuma: 25.4.2017  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: Dohodou