Platnosť výpovede

Dobrý deň. Chcem Vás požiadať o radu. Ocitla som sa v situácií, keď mi bola daná výpoveď, z nadbytočnosti, podľa § 63 ods.1 písm. b) ZP. Plynie mi výpovedná doba, už začína plynúť 2. mesiac. Situácia sa však zmenila a mala som možnosť zostať v súčasnom zamestnaní. Neznamená to, že výpoveď sa tým pádom stala neplatná, pretože v skutočnosti sa pracovné miesto neruší. Nemal by zamestnávateľ pristúpiť k dohode? Prosím poraďte mi, takúto situáciu zažívam po prvý krát a v zákonoch sa nevyznám. Ako mám ďalej postupovať? Prípadne Vás prosím aj o čísla §-ov, ktorými by som mohla argumentovať. ĎAKUJEM!
 
Co znamena moznost zostat?
V takom pripade ti mali ponuknut pisomne zrusenie vypovede.
Az tvojim podpisom nadobuda take zrusenie platnost.
ak take nieco nemas, stale plati povodna vypoved a plynie vypovedna doba.

§ 61
Výpoveď
...
(4) Výpoveď, ktorá bola doručená druhému účastníkovi, možno odvolať len s jeho súhlasom. Odvolanie výpovede, ako aj súhlas s jej odvolaním treba urobiť písomne.
 
Ustne mi ponukli moznost stiahnutia vypovede, co som vsak odmietla, pretoze som si medzicasom nasla miesto. Mne vsak ide o den ukoncenia PP. Kedze na mojom mieste bude ina osoba, nemala by byt vypoved stiahnuta pretoze dovod uz neplati? Nema by navrhnut vypoved dohodou?
 
Nie, nemusia.
Ale v pripade sporu by museli dokazovat, ze ti ponukli stiahnutie vypovede a ty si ho odmietla.
Chces sa s nimi sudit?
 
Nie, to teda nechcem, ale ide o princip. ... jednoducho skolstvo ... zbytocne byt na urade prace 2 mesiace ... ja s tym budem mat zbytocne opletacky, premyslam aspon nad inspektoratom prace... nech si uziju
Dakujem za reakciu na prispevok, som o nieco mudrejsia :P

 Diskusia k tejto otázke bola uzatvorená.

Informácia

Každý príspevok predstavuje názor autora jemu vlastný a prevádzkovateľ Fóra práce nezodpovedá za obsah príspevkov v ňom uvedených.

Nahlásenie nevhodného obsahu

×

Odoberanie komentárov

Zadajte e-mail, na ktorý Vám budeme zasielať notifikácie o nových komentároch.
×