Ukončenie dohody o pracovnej činnosti

Pracujem u zamestnávateľa na dohodu o pracovnej činnosti. Chcem túto dohodu ukončiť a chcem sa opýtať či postačí na to obyčajná výpoveď alebo sa to ukončuje nejak inak. Ďakujem pekne
 
Keď si dohodár resp brigádnik tak nemáš žiadne záväzky voči svojmu ,,zamestnávatelovi ,, .
Výpoved podáva len človek čo je na TPP ty nie .
Len mu normálne slušne oznám ,že končíš z takého a takého dôvodu ,maximálne akurát zo slušnosti tam ostaň pracovať este deň - dva nech si za teba najde náhradu ( ak je to bezprostredne nutné ).
 
To sa velmi mylis, aj dohoda je zmluva a plati Zakonnik prace:

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.
(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
 
Áno Áno to je litera zákona ,ale čo sa brigád týka tak tam to je dosť benevolentné zo strany zamestnávatela.
V živote som nepočul ,že by sa nejaký podnikatel handrkoval s brigadnikom a sankcionoval ho za nejakú ,,výpoved,, .Pokial nepracuješ s hotovosťou a nemáš manko alebo iné ne/materiálne záväzky voči firme tak môžeš uplne neohrozene z firmy odíst ako brigádnik.Ten podnikatel sa na teba akurát tak vykašle

 Diskusia k tejto otázke bola uzatvorená.

Informácia

Každý príspevok predstavuje názor autora jemu vlastný a prevádzkovateľ Fóra práce nezodpovedá za obsah príspevkov v ňom uvedených.

Nahlásenie nevhodného obsahu

×

Odoberanie komentárov

Zadajte e-mail, na ktorý Vám budeme zasielať notifikácie o nových komentároch.
×