Evidencia na Úrade práce/práca na dohodu

Dobry den, mam otazku. Ked zamestnanec da vypoved v praci /hlavny prac. pomer/ podla par. 69 /porusenie prac. zmluvy zamestnavatelom/ a ma zaroven aj druhu zmluvu na dohodu (napr.:dohoda o vykonani prace a nepresiahne prijem 140 EUR mesacne), moze sa evidovat na urade prace a bude mu vyplacana podpora v nezamestnanosti? Alebo musi byt dohoda uzatvorena az po tom ako bude evidovany na urade prace. (vypoved z hlavneho prac. pomeru bude podana napr. v polke mesiaca september a dohoda bude uzatvorena este na konci mesiaca august, prip. na zaciatku septembra) Vopred dakujem za informacie.
  • Komentáre
  • Nie som si celkom istá, lebo t.r. boli zmeny na úrade práce, ale pravdepodobne z vyrátanej výšky podpory ti stiahnu príjem, ktorý máš z dohody (doklad o príjme musíš predkladať na úrad práce); keď nebudeš poberať podporu, tak z výšky soc. dávok a keď výška soc. dávok, ktorá ti patrí nepresiahne príjem z dohody, tak ti k príjmu z dohody doplatia do výšky soc. dávok (keď vôbec budeš mať na soc. dávky nejaký nárok. Nemôžeš poberať plnú výšku podpory v nezam. a súčasne aj príjem z dohody. Na úrad práce sa treba ísť prihlásiť po ukončení prac. pomeru do týždňa. Keď budeš mať ukončenú prácu na dohodu k 31.8. a ukončenie prac. pomeru bude v sept., tak budeš poberať podporu v plnej výške, t.j. 50 % z príjmu na každý deň (je to niečo viac ako polovica denného príjmu)..najlepšie je overiť si to na ÚP a spolupracovať s nimi, lebo nevieš na akého pracovníka naďabíš a hneď najdú dôvod na vyradenie z evidencie (vraj majú príkaz z hora, aby znížili štatistiku % nezamestnanosti )!!
  • Dobrý večer zacala som pracovat na dohodu je to 2.20 v cistom ale poberam socialnu davku z uradu prace 118,30 eur ak nepresiahnem sumu 148.50 tak mam narok aj na davku v hmotnej nudzi 118.30 . Dakujem