Je platná DVP ?

Dohoda o vykonaní práce bola podpísaná 25.2.2011. Až s odstupom času som si našla v obchodnom registri, že od 23.2.2011 bol konateľom spoločnosti už niekto iný, nie ten, kto je podpísaný na dohode ako zamestnávateľ. Od 1.3.2011 som evidovaná na úrade práce. Môžem spochybniť platnosť tejto dohody, keď okrem konateľa sa dňom 23.2. zmenilo aj sídlo spoločnosti?
Navyše, v tejto dohode je napísané neplatné číslo môjho občianskeho preukazu, ktoré som zmenila už pred 6 rokmi. Bol by aj toto dôvod na spochybnenie platnosti dohody?
 
Ani jedno z tychto tvrdeni nie je dovodom na napadnutie DVP.
Dohodu nemusi podpisovat konatel, zamestnavatel moze poverit podpisovanim takychto dokumentov aj inu osobu.
to, ze sa zmenilo sidlo spolocnosti neznamena, ze z dohody nie je jasne, kde budes pracovat a co tam budes robit atd.
A to, ze v dohode je tvoje stare cislo Op, to je tak torochu aj tvoja vina, to si si mala vsimhut pri podpise. Ale napriek tomu to nie je dovod na neplatnost zmluvy, kedze si jednoznacne identifikovatelna z inych udajov na zmluve.

Aky mas dovod na napadnutie zmluvy?
mozno pomozeme, ked budeme vediet, s cim
 
Toto je v skratke môj dôvod na napadnutie zmluvy: 5 rokov som bola zamestnaná v jednej firme. Ku dňu28.2.2011 som podpísala ukončenie prac.zmluvy dohodou bez odstupného s tým, že tam budem naďalej pracovať na dohodu o vykonaní práce.Od 1.3 som sa zaevidovala na úrade práce. Za marec mi zamestnávateľ dal potvrdenie o príjme. Odvtedy sa zatajuje,nedvíha mobil, nekomunikuje so mnou.Urad pohrozil, že ma vyradia z evidencie,pokiaľ nedonesiem doklad o príjme za apríl a máj.Ten doklad už nezoženiem,zamestnávateľ má finančné problémy,vraj mi ho nedá.Dohoda je spísaná do 31.12.2011, ale ja tam už fyzicky nepracujem.Takže som nedostala ani odstupné,úrad práce mi podporu v nezamestnanosti stiahol, dokonca ju musím spätne vrátiť a vyradili ma z evidencie. Neviem, čo mám ďalej robiť. Mám sa odvolať, keď mi z úradu práce pošlú papier o vyradení? Dohoda je stále platná, aj keď tam už fyzicky nepracujem? Ako môžem dohodu zrušiť, keď bývalý zamestnávateľ nepreberá poštu? Ak si nájdem novú prácu, mám nového zamestnávateľa upozorniť, že mi plynie stále dohoda o vykonaní práce?
Neviem, či som to dosť zrozumiteľne napísala. Uvažovala som nad tým, že ak by bola dohoda neplatná, bola by som naďalej zaradená v evidencii uchádzačov na úrade, poberala podporu a štát by mi platil aj zdravotné poistenie. Takto nemám nič, prišla som o veľa peňazí a ani novú prácu sa mi nepodarilo zatiaľ nájsť. Úprimne - neviem, čo ďalej.


 
Urcite sa odovolaj voci vyradeniu, uved v odvolani vsetky dovody, preco si nemphla priniest potvrdenie o prijme.

Chod aj na socialnu poistovnu a vyziadaj si vypis odtial, kolko za teba odviedol zamestnavatel na urazovom poisteni (z toho sa da spatne vypocitat prijem (ak si teda za maj a jun nejaky oficialny prijem mala), ak si prijem nemala, aj tak ti to potvrdenie zo socialnej poistovne moze pomozt pri odvolani, ked tam bude, ze zamestnavatel za teba nic neodviedol).
Pripadne ja potvrdenie, ci ta zamestnavatel nahodou zo soc, poistovne neodhlasil.

Neviem, ci to cele pomoze, ale ak si o tomto informavala UP, uz ten ti mal pomoct vyriesit celu situaciu.

Obrat sa aj na Inspektorat prace, aby preveril praktiky zamestnavatela.

Zamestnavatelovi posli vypoved z dohody v obalke s dorucenkou *kupis na poste.
Ked zamestnavatel vypoved prevezme, vrati dsa ti dorucenka, ked ju neprevezme, vrati sa ti cely list aj s dorucenkou a dnom vratenia sa vypoved povazuje za dorucenu.

Dohodu nemozes napadnut uz len z dovodu, ze si na nu riadne pracovala v marci, takze dohoda je platna.

Asi tolko by som urobila na zaciatok.
 
A keby som si náhodou našla novú prácu, je potrebné nového zamestnávateľa upozorniť na dohodu, ak by bola ešte v platnosti?
 
Nie, pokial ti novy zamestnavatel neda do zmluvy podmienku, ze nesmies inde robit, tak nemusi mat informaciu o existujucej dohode.
 
Hovoríš, že sa dá spätne vypočítať príjem z odvodov na úrazovom poistení. Ale kto to vypočíta? Mám o to požiadať úrad práce, či soc.poisťovňu? A kde nájdem vzor výpovede z dohody?
 
Ktokolvek, urazove poistenie je urcovane percentom z prijmu na dohodu.
Ani jedna z tychto institucii ti to nevypocita, vypocitas si to sama.

podstatne je, co bude na potvrdeni z SP.

A vypoved kludne pouzi standardnu, ktora je aj tu na profesii, len si ju prisposob udajmi ...neexistuje specialna vypoved pre dohodu.
a este predtym si pozri v dohode, ako mate dohodnute je jukoncenie.
 
Urobila som tak ako si mi poradila a dnes som zašla do sociálnej poistovne vypýtať výpis, koľko za mňa zamestnávateľ odviedol na úrazovom poistení. Povedali, že ma od 1.marca nahlásil, zatiaľ neodhlásil, ale vymeriavací základ je od začiatku nula. Ale - vraj mi ten výpis nemôžu dať, nech si napíšem žiadosť, lenže oni majú určitú lehotu na odpoveď a ja toľko čakať nemôžem. Nabehla som teda aj na úrad práce, všetko im vysvetlila a oni povedali, že ak donesiem ten výpis, všetko bude vyriešené, nevyradia ma z evidencie. Stačí im ten výpis. Tak som sa vrátila na sociálnu poisťovňu, napísala žiadosť a musím čakať. Možno sa vôbec nedočkám, lebo pracovníčka tvrdila, že mi ten výpis do rúk nepatrí a nikdy to nikomu nedávali. Moja kolegyňa, ktorá má rovnaký problém, ten výpis dostala okamžite. Bola pri okienku iná pracovníčka ........ Ak mi ho nedajú a kolegyni áno ..... aké kroky môžem urobiť ďalej?

Ani neviete, aká ste moja psychická opora.... Zatiaľ ďakujem za pomoc.
 
skus sa na socialnej poistovni obratit na nadriadeneho tek pracovnicky, ak ti to odmietnu poslat, podla mna vypis o prispevkoch na teba mas pravo dostat.

Ak by to skutocne neslo, daj na UP cestne prehlasenie, ze si ziadny prijem nemala a poziadaj (pisomne) UP, aby si to preveril na socialnej poistovni on.

A na zamestnavatela podaj oznamenie na Inspektorat prace,m kde opises, ake mas problemy. IP mu aspon urobi kontrolu.

 Diskusia k tejto otázke bola uzatvorená.

Informácia

Každý príspevok predstavuje názor autora jemu vlastný a prevádzkovateľ Fóra práce nezodpovedá za obsah príspevkov v ňom uvedených.

Nahlásenie nevhodného obsahu

×

Odoberanie komentárov

Zadajte e-mail, na ktorý Vám budeme zasielať notifikácie o nových komentároch.
×