Ako správne postupovať, keď si sprostredkovateľ- zamestnávateľa už 4 mesiac neplní nahlasovacie odvodové povinnosti do zdravotnej poisťovne

Prajem dobrý deň, rád by som sa informoval ako postupovať, keď už pomaly 4 mesiac slovne upozorňujem agentúru TRENKWALDER, že si neplní svoju nahlasovaciu povinnosť a neplatí za mňa odvody do zdravotnej poisťovne, len stále sľubujú že už do nasledujúceho mesiaca to bude nahlásené a vyplatené a stále sa nič nedeje už som s toho bezradný, od poisťovne mám písomné prehlásenie že NIE SOM SAMOPLÁTCA, ale mám tam nepokryté obdobie od 02.01.2013 až do dnešného dňa. Upozornil som slovne aj p.riaditeľa firmy pre ktorú pracujem že si agentúra neplní svoju povinnosť voči nám a voči firme, riaditeľ o tom nevedel povedal že to bude riešiť ale zatiaľ sa nič nepohlo.
  • Komentáre
  • Jediné čo môžete urobiť je, že kópiu platnej pracovnej zmluvy predložíte príslušnej poisťovni + soc.poisťovni a tiež na to upozorníte úrad práce. Dostanete sa tak ale do situácie, že pracovná agentúra Vám vypovie zmluvu a už Vás nezamestná. Dobre si to rozmyslite. Myslím, že nie je na Vás tento stav riešiť. Pokiaľ Vás osobne nevyzve poisťovňa k zdokladovaniu obdobia, Vy nemôžete resp. by ste nemal nič podnikať. Zodpovednosť za všetko nesie zamestnávateľ resp. agentúra. Samozrejme, pokiaľ máte platnú prac.zmluvu. Dajte si hlavne záležať na tom, aby zmluva obsahovala všetko čo obsahovať má, uchovávajte si všetky výplatné pásky ako aj kópie dovolenkových lístkov a péeniek + doklad o ukončení prac.pomeru spolu aj ao zápočtovým listom.
  • ...a to je Trenkwalder top klient na profesia.sk!!! Korupcia naša Slovenská!!!! Najlepšie sa vždy zarábalo na chudobe.
  • povie mi niekto kto bude platiť nedoplatky do zdravotnej poisťovne keď pošlú ročné zúčtovanie????? ten pracovník ho nebude platiť lebo nemá z čoho, nie je prihlásený ani ako samoplatca!!! ročné zúčtovanie bude platiť firma, ktorá si ani teraz neplní svoju povinnosť???? a to isté sa týka aj sociálnej poisťovne, ten daný človek tam bude vedený ako čierna ovca a ked bude chcieť ísť do dôchodku, tak jeho budú naháňať aby si tú danú firmu naháňal, ktorá neplatila zaňho nič!!!! To nie je len Trenwalder ale aj Študentský servis a možno aj ďaľšie agentúry, ktoré takto tzv. vybabrú s daným človekom čo je na brigáde!!!
  • človek už aby sa aj bál pracovať cez agentúry..tie sú také isté hovädá ako normálny zamestnávateľ...len vyžmýkať, ošklbať a odhodiť...