Príspevok pri nájdeni práce

Ahojte, chcem sa opytat na prispevok v pripade ze som evidovany na UP a sam si najdem pracu. Co to je za prispevok a ake podmienky musim splnat, pripadne kde si mozem stiahnut potrebne tlaciva a formulare? Mam 23r, po skole som hned pracoval 10 mesiacov na trvaly pracovny pomer. Po tejto praci som bol evidovany na UP cca 1/2 roka kde od 12 marca som si nasiel sam pracu. dakujem
 
Dobrý deň Martin,

v tomto prípade hovoríme o tzv. "aktivačnom príspevku". Nie som si však úplne istá, či na neho budete mať nárok, každopádne by bolo vhodné informovať sa na príslušnom UPSVaR:

Aktivačný príspevok patrí občanovi, ktorý sa zamestnal a:
· bol dlhodobo nezamestnaný,
· pred nástupom do zamestnania mal zabezpečované základné životné podmienky,
· príjem zo závislej činnosti je na úrovni minimálnej mzdy, najviac na úrovni trojnásobku minimálnej mzdy, doba poskytovania – najviac 6 mesiacov
Výška príspevku 63,07 € mesačne.

Otázna zostáva podmienka "dlhodobo nezamestnaný", dovolím si tvrdiť, že pol roka to nie je. Ale kompetentnú odpoveď vám poskytnú na UPSVaR.
 
Dakujem cassi za pohotovu odpoved,na UP som bol evidovany 1 a pol roka, ale kazdopadne si tieto informacie a narok overym na prislusnom UPSVaR.
dakujem

 Diskusia k tejto otázke bola uzatvorená.

Informácia

Každý príspevok predstavuje názor autora jemu vlastný a prevádzkovateľ Fóra práce nezodpovedá za obsah príspevkov v ňom uvedených.

Nahlásenie nevhodného obsahu

×

Odoberanie komentárov

Zadajte e-mail, na ktorý Vám budeme zasielať notifikácie o nových komentároch.
×