Dávky hmotnej núdze

Dobrý deň, chcel by som sa informovať. Poberal som DHM a pracujem na dohodu. Za mesiac apríl som mal hrubý príjem 122€, za mesiac máj som nemal žiaden príjem. Pani na úrade mi oznámila, že ak chcem poberať DHM ďalej, musím si všetky doklady vybaviť znovu. Nerozumiem na čo je to dobré, keď pravidelne nosím všetky doklady na úrad a za mesiac sa nič nezmenilo. Je postup pracovníčky správny?
 • Komentáre
 • Kedze tvoj prijem v aprili prekrocil vysku davok v hm. nudzi, prestal si byt socialne odkazany.
 • ked mas davku v h.nudzi sa neoplati robit pokial je blba uctovnicka
 • Treba nanovo vybaviť, tiež som to absolvovala. Mohli sa zmeniť Tvoje (prípadne ďalších posudzovaných osôb) majetkové pomery a oni potrebujú oficiálne orazítkované tieto dokumenty.

  Komentovať a rozčulovať sa vôbec neoplatí ... buď chcete tých pár drobných, alebo nie.

  Neoplatí robiť? Pokiaľ je sám, dostane 60,- ...
 • jasne ze sa neoplati robit....kedysi ti nekratili davku ak si zarobil par drobnych teraz zarobis 20 € a aj tie ti zoberu z davky...vsak preco nie...????
  nasa mila vlada to urobila super....aby dohoda nebola vobec vyhodna a aby sa jej kazdy vyhybal....jasne...a od januara som nezamestnana a zatial mi kazdy strka dohody pod nos..ze "na skusku"....asi nepoznaju vyraz 3mesacna skusobna lehota....zamestnavatelia sa silou mocou drzia dohody...lebo k nej nemusia vyplacat stravne listky a zamestnanec nema narok na dovolenku - ale to som odbehla od temy....ups..
  ano treba vsetko nanovo....vybavit...ze by sa nepovedalo...a tety na urade mali co robit.. tolko stromov padne za obet.