Motivačný list - štátna správa a samospráva

Neviete mi poradiť ako by som mala štylizovať motivačný list adresovaný na obvodný úrad a mestský úrad? Nemáte niekto nejaké tipy na zaujímavý motivačný pre tieto inštitúcie? Ďakujem.
 
Motivacny list byt musi sucastou ziadosti, inak by ta vyradili pre neuplnost dokladov z VK pre zamestnancov v statnej sprave. Co bude v nom je nepodstatne. Mala by si v nom napisat to, preco chces pracovat prave na tej funkcii a ake mas na nu predpoklady ci prax v danej oblasti. Sucastou VK pre zamestnancov v statnej sprave bude test - cca 25 otazok z tych zakonov, co pozaduju znalosti. Ak splnis limit, ides do druheho kola - ustny pohovor pred komisiou. Ak mas zaujem o statno-zamestnanecky pomer, musis splnat predpoklady. A jedna dobra rada na zavar: prever si vopred, ci to miesto uz nie je obsadene zamestnancom v docasnej sluzbe. ....
 
Motivacny liste nemusi byt vzdy potrebny do vyberoveho konania, takisto nie na kazdej pozicii je test z oblasti zakonov. Mimochodom ako si ma clovek preverit ci to miesto nie je obsadene zamestnancom v docasnej sluzbe?
 
Jednoducho, ak nemáš známeho, tak na vrátnici či v telefónnom zozname:O(
 
Marienka, je to hlavne o známostiach. Ak tam nemáš tlačenku, tak sa kľudne môže stať že tvoj ML na ktorom si strávila dosť času skončí v koši. Mám osobnú skúsenosť s tým, že môj ML na ktorom trvali vôbec nečítali. Ale ML si sprav iba podľa seba nie podľa akýchkoľvek šablón. Želám veľa šťastia!
 
do štátnej správy je úplne jedno čo napíšeš do motivačného listu, aj tak to nikto nečíta....

 Diskusia k tejto otázke bola uzatvorená.

Informácia

Každý príspevok predstavuje názor autora jemu vlastný a prevádzkovateľ Fóra práce nezodpovedá za obsah príspevkov v ňom uvedených.

Nahlásenie nevhodného obsahu

×

Odoberanie komentárov

Zadajte e-mail, na ktorý Vám budeme zasielať notifikácie o nových komentároch.
×