Práca v zahraničí


Práca v BelgickuPráca na CyprePráca v Českej republikePráca v DánskuPráca vo FínskuPráca vo FrancúzskuPráca v GréckuPráca v HolandskuPráca na IslandePráca v ÍrskuPráca v LuxemburskuPráca v MaďarskuPráca v NemeckuPráca v NórskuPráca v PortugalskuPráca v RakúskuPráca v SlovinskuPráca v ŠpanielskuPráca vo ŠvédskuPráca v TalianskuPráca vo Veľkej Británii

 • Austrália
  Koala, kengura, Sydney či hlavné mesto Canberra. Hoci sa táto krajina nazýva aj krajinou protinožcov, ani zďaleka tu nie je všetko hore nohami. Vykročte tou správnou nohou za pracovnými príležitosťami do krajiny neobyčajných zážitkov.
 • Belgicko
  Čokoláda od výmyslu sveta, Valóni, Flámi, ale aj Brusel či Antverpy – to všetko môžete nájsť práve v Belgicku. Zaujala vás táto krajina svojou rozmanitosťou? Ak ste dobrí, máte šancu naštartovať svoju kariéru a dotiahnuť to naozaj ďaleko.
 • Cyprus
  Brigáda na Cypre sa za posledné roky stala magnetom pre študentov a mladých ľudí odhodlaných na čas zaplátať dieru vo svojej peňaženke. Subtropické podnebie, kopec zábavy a zážitkov s partiou kamošov a ešte k tomu výplata vo vrecku. Povedzte, môžete si želať viac?
 • Česká republika
  Slovákov pracujúcich v Českej republike pribúda ako húb po daždi. Niektorí nedajú dopustiť na sezónne fušky, iní sa kvôli dobre platenej práci rozhodnú usadiť na dlhšie. Nech je to ako chce, priaznivý kurz českej koruny, príbuzná mentalita a žiadne jazykové bariéry. To všetko sú dôvody, prečo sa Slováci do Českej republiky budú i naďalej vracať.
 • Dánsko
  Keď sa našinec rozhodne opustiť rodnú zem, zvyčajne ho k tomu vedú zištné dôvody. Ak aj vy patríte k tým, čo si sem-tam odložia niečo do ponožky, vycestovať za prácou do Dánska sa vám rozhodne oplatí. Začínať v cudzom svete od piky síce nie je jednoduché, ak ste však priebojní, určite sa nevrátite domov s prázdnymi rukami.
 • Fínsko
  Cítite, že súčasná práca nie je to pravé orechové? Je načase zmeniť vzduch a poobzerať sa po profesii, ktorá by bola vášňou a nie len povinnosťou. V prípade, že sa neobávate počiatočného kroku do neznáma, nestrácajte ani sekundu. Pracovné skúsenosti vo Fínsku sa vám v budúcnosti ešte môžu hodiť.
 • Francúzsko
  Krajina galského kohúta, ako sa Francúzsko častokrát nazýva, ponúka omnoho viac ako to, čo sa zvyčajne dočítate v cestovateľských bedekroch. Pokiaľ však po francúzsky neviete ani mäkké f, radšej rýchlo dobehnite zameškané. Táto krajina nám totiž začiatkom júla otvorila svoju náruč a nájsť si prácu trebárs v Paríži už nie je pre našinca problém.
 • Grécko
  Uvažujete nad prácou v Grécku? Vedzte, že pri 23% nezamestnanosti to nebude vôbec ľahké. Ako sa však hovorí, za pokus nič nedáte.
 • Holandsko
  Keď sa povie Holandsko, každému sa v mysli vybaví krajina tulipánov, všadeprítomných bicyklov či kvalitného piva. Ak uvažujete o práci v tomto štáte, radšej prevetrajte svoje vedomosti z cudzích jazykov, aby vaša snaha nebola len bojom s veternými mlynmi. No a zvyšok? Ten je len a len vo vašich rukách.
 • Island
  Ruku na srdce. Poznáte zaručený recept ako zaujať personalistu na Islande? My nie. No jedno vieme celkom určite. Ak je táto severská krajina čo i len trochu podobná zvyšku sveta, ak dokážete, že ste výnimoční, pracovné miesto máte v suchu.
 • Írsko
  Napriek pretrvávajúcej kríze, získať prácu v Írsku nie je nemožné. Ak ste dobrodružný typ, naberte odvahu a začnite s rozosielaním životopisov ešte dnes. Možno sa usmeje šťastie práve na vás!
 • Kanada
  Chceli by ste si zarobiť nejaké to euro za veľkou mlákou? Nemusíte byť práve drevorubač. Táto krajina s druhou najväčšou rozlohou na svete je doslova hladná po kvalifikovaných odborníkoch. Stačí mať niečo v hlave, pracovné povolenie a chuť dokázať sebe a iným, že Slovák sa vo veľkom svete nestratí.
 • Luxembursko
  Práca v Luxembursku je nepochybne veľkou výzvou pre tých, čo majú túlavé topánky. Ak sa chopíte šance a zalovíte vo vodách tunajšieho trhu práce, určite neoľutujete. Vysoké mzdy a úroveň života idú ruka v ruke s nie práve najlacnejšími nákladmi na život. Také je Luxembursko – malá veľká krajina.
 • Maďarsko
  Nemôžete si nájsť prácu? Nehádžte hneď flintu do žita! Pokiaľ ste odhodlaní skúsiť šťastie za hranicami, nemusíte chodiť vôbec ďaleko.
 • Nemecko
  Láka vás práca v Nemecku? Od 1. mája 2011 už na prácu v tejto krajine nebudete potrebovať povolenie. Kde hľadať prácu? O koho je najväčší záujem?
 • Nórsko
  Na to, aby sa vám žilo, nepotrebujete veľa. Stačí si napríklad odskočiť za prácou do Nórska. Domov je to na skok, lukratívnymi pracovnými ponukami sa to tu len tak hemží a s jazykom sa postupne určite popasujete. Naozaj nemáte čo stratiť, môžete iba získať.
 • Portugalsko
  Je štúdium cudzích jazykov vašim koníčkom? Ovládate aspoň základy portugalčiny a nebojíte sa práce? Pokiaľ ste na obe otázky odpovedali kladne, máte veľkú šancu zabodovať v Portugalsku. Ak vás táto krajina oslovila, nenechajte nič na náhodu a odošlite svoj životopis do krajiny slávnych moreplavcov ešte dnes.
 • Rakúsko
  Láka vás práca v Rakúsku? Od 1. mája 2011 už na prácu v tejto krajine nebudete potrebovať povolenie. Kde hľadať prácu? O koho je najväčší záujem?
 • Slovinsko
  Máte zlaté ruky a neviete ako ich speňažiť? Nie je dôvod na paniku. Vieme o krajine, ktorá hľadá práve vás. Ak ste vo svojom remesle ako doma a chceli by ste si privyrobiť, dajte šancu Slovinsku. Domov sa vrátite bohatší o nové zážitky, a čo je hlavné, s pekným balíkom peňazí.
 • Španielsko
  Práca v Španielsku je náročná, a predsa čímsi výnimočná. Poobedňajšia siesta, vášnivé flamenco, slnkom zaliate pláže a priateľskí ľudia. To je len zlomok z toho, čo získate, ak skúsite šťastie v krajine toreádorov.
 • Švédsko
  Ak sa domnievate, že pracovný pomer je platný až keď je na papieri, ste na veľkom omyle. V severskom Švédsku si totiž stačí „tľapnúť“ a ústne sa so zamestnávateľom dohodnúť. Nuž, iný kraj, iný mrav. Opatrnosti však nikdy nie je dosť, preto sa pre istotu poistite pracovnou zmluvou.
 • Taliansko
  Nie je čižma ako čižma. Napríklad také Taliansko. Svojím tvarom síce túto obuv pripomína, má však iné prednosti, pre ktoré sa ho oplatí zažiť na vlastnej koži. Pokiaľ sa doma nemôžete zamestnať, nevešajte hneď hlavu a skúste to na Apeninskom poloostrove. Urobte prvý krok a vydajte sa na cestu za vysnívanou prácou.
 • USA
  Krajina neobmedzených možností, kde dobrý nápad, vytrvalosť a pracovitosť majú cenu zlata. Nechajte sa pohltiť pulzujúcimi veľkomestami, túlajte sa cestou-necestou za dobrodružstvom a pracovnými ponukami, ktoré sa neodmietajú. Prestaňte snívať svoj americký sen a premeňte ho na skutočnosť tam, kde sa vzdušné zámky stávajú realitou.
 • Veľká Británia
  Precestujte Londýn krížom-krážom prstom po mape, nechajte sa zlákať na svetoznámy čaj o piatej a pritom si nájdite prácu svojich snov. Že nemožné? Opak je pravdou. Majte oči na stopkách a vyberte si z veľkého množstva pracovných príležitostí, ktoré táto krajina ponúka.
×