Vytvorenie životopisu


Video súbor nie je možné prehrať.

Životopis, taktiež známy ako curriculum vitae (CV), je dokument obsahujúci prehľad relevantných pracovných skúseností, dosiahnutého vzdelania, ale aj schopností a zručností uchádzača o zamestnanie. Práve jeho nedostatočná kvalita častokrát rozhodne o tom, že váš životopis skončí takpovediac v koši.

Vytvorenie životopisu na www.profesia.sk, rovnako ako ostatné služby pre uchádzačov o zamestnanie, je zadarmo a trvá len niekoľko minút. Najrýchlejší spôsob, ako si ho vytvoriť, je kliknúť na Životopis na úvodnej stránke.

Vo všeobecnosti platí, že životopis by mal obsahovať čo najviac užitočných informácií o vás, vašich pracovných skúsenostiach, znalostiach, schopnostiach atď. Čím viac o sebe uvediete, tým väčšiu šancu máte zaujať. Ale pozor! Kvantita by rozhodne nemala prevažovať nad kvalitou.

V prípade formulára na www.profesia.sk to znamená vyplniť čo najviac polí. Ak je pri niektorom uvedená hviezdička (*), znamená to, že pole je povinné.

Tip: Ak ste doteraz nepracovali na hlavný pracovný pomer, no máte skúsenosti s brigádami či dohodami o vykonaní práce, nezabudnite to uviesť.

Bez ohľadu na mieru poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť, je dôležité, aby ste v záložke Hľadaná práca označili pole Áno v riadku Občan so zdravotným postihnutím.

Ďalej postupujte podľa pokynov, t.j. uveďte mieru poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť ako aj špeciálne podmienky potrebné pre výkon práce.

Vzhľadom na povahu údajov uvedených v časti Občan so zdravotným postihnutím, je potrebné, aby ste si vytlačili dokument (odkaz na dokument je v e-maile, ktorý obdržíte po vytvorení životopisu), tento podpísali, poslali poštou (adresa je uvedená v spodnej časti stránky v sekcii Kontakt), resp. naskenovali a poslali e-mailom na support@profesia.sk. Jedná sa o podmienku Úradu na ochranu osobných údajov.

Po vyplnení všetkých povinných polí a kliknutí na Vytvoriť životopis bude váš životopis zaradený do databázy, ktorá je sprístupnená tisíckam firiem hľadajúcich zamestnancov.

Upozornenie: Ak nie ste prihlásený, zadajte ľubovoľné používateľské meno (odporúčame uviesť e-mailovú adresu) a heslo, pomocou ktorých sa následne budete prihlasovať do svojho konta.

Chcete sa dozvedieť viac? Kliknite na Kariéra v kocke a prečítajte si zaujímavé články na rôzne témy.

×