Kariéra v kocke

Životopis

Rady ako napísať životopis, aké údaje uviesť pri hľadaní si práce, vzory životopisov aj v cudzích jazykoch, spolu s možnosťou vytvoriť si vlastný životopis do niekoľkých minút.

Motivačný list

Viete ako napísať motivačný list? Vzor motivačného listu s nápovedou vám pomôže zorientovať sa. Ak hľadáte prácu v zahraničí alebo medzinárodnej spoločnosti pozrite si motivačný list v anglickom jazyku.

Pohovor

Na pohovor do zamestnania sa dá pripraviť. Praktické tipy aj 10 najčastejších chýb, ktorým sa vyhnúť na pohovore

Zmeny od 1.1.2013 v odvodoch a Zákonníku práce

Novely zákonov o zdravotnom a sociálnom poistení a novela Zákonníka práce zmenili podmienky, za akých je možné pracovať na základe dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru, kto môže pracovať, aké odvody je povinný platiť, koľko môže odpracovať a aké povinnosti má s dosiahnutím príjmu spojené.

Vzory dohôd, zmlúv a žiadostí

Prinášame vzory dokumentov, vďaka ktorým jedným klikom vytvoríte potrebný dokument presne podľa zákona. Pozrite si, ako by mala vyzerať výpoveď zo strany zamestnanca či žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou.

Slovník trhu práce

Čo je to sabbatical a kto je job-hopper? Desiatky pojmov, na ktoré ste určite narazili, vysvetlených "polopate".

Poradňa - práca v Rakúsku a Nemecku

Užitočné informácie o otvorení pracovného trhu v Rakúsku a Nemecku po 1. máji. Odpovede na praktické otázky ako postupovať, ak si hľadáte prácu.

Brigády

Ako si hľadať brigádu v zahraničí, na čo si dať pozor a ako nenaletieť podvodníkom pri sprostredkovaní práce do zahraničia? Aj o tomto bola diskusia na TA3, ktorú si môžete prečítať.

Súvisiace články

×