Inštruktor sociálnej rehabilitácie

Občianske združenie Barlička

Miesto práce
Matice slovenskej 13, Prešov
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
Od 860 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rozvoj pracovných zručností - zachovanie , obnova a rozvoj schopností:
- manuálna práca zameraná na prácu v interiéri zariadenia aj pri úprave okolia areálu
- učenie jednoduchým manuálnym činnostiam pri obslužných prácach, upevňovanie a rozvíjanie pracovných návykov a zručností
- rozvíjanie sebaobslužných činností pravidelným udržiavaním čistoty vlastnej osoby a svojho okolia
- ručné práce - pletenie, vyšívanie, háčkovanie, práca s textilom a prírodným materiálom s priamym zameraním na rozvoj jemnej motoriky prstov, manuálnej zručnosti, estetického cítenia a fantázie
nacvičovanie nových techník pri ručných prácach vhodnou a primeranou motiváciou s využitím názornej ukážky
- výchovnovzdelávacia činnosť zameraná na priebežné vzdelávanie v oblasti literatúry, informačných technológií, prostredníctvom kníh, televízie, besied...
- spevácke zručnosti a upevňovanie pozitívneho vzťahu k hudbe
- výtvarná činnosť, práca s rôznorodým grafickým materiálom, práca s papierom (jemná motorika) - rozvíjanie fantázie a kreativity klientov - stimulovanie k výtvarnej činnosti pri práci s rôznym grafickým materiálom
- záujmová činnosť - literárne aktivity, nácvik vystúpení, športové aktivity, prechádzky, kultúrne predstavenia, besedy.
V rámci rozvoja pracovných zručností je klientom pridelená primeraná práca podľa vypracovaných individuálnych rozvojových plánov.

Okrem základnej zložky mzdy zamestnanec dostáva aj stimulačnú zložku, ktorá závisí od kvality odvedenej práce, dochádzky a celkového prístupu k prijímateľom sociálnych služieb a plneniu si pracovných povinností.
Pracovný pomer na dobu neurčitú po prvom odpracovanom roku.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 11 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Pracujeme s ľuďmi s postihnutím a seniormi, svojou činnosťou sa snažíme likvidovať bariéry, ktoré bránia ľuďom so špeciálnymi potrebami uplatniť sa v spoločnosti.

Prevádzkujeme zariadenie pre seniorov a zariadenie opatrovateľskej služby.
Zvyšujeme kvalitu života ľuďom so zdravotným znevýhodnením a seniorom, podporujeme ich v úsilí o samostatný život a integráciu do spoločnosti.

Kontakt

Kontaktná osoba: Ľubica Červeňáková
Tel.: +421517498850
E-mail: poslať životopis
ID: 4825664  Dátum zverejnenia: 9.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 860 EUR/mesiac